Acı veda! Küçük Müslüme son yolculuğuna uğurlandı

...
Gündem

Acı veda! Küçük Müslüme son yolculuğuna uğurlandı

Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Birimi'nde bu sabah otopsisi tamamlanan Müslüme Yağal'ın cenazesi, dayısı Ercan Yağal ve ablası Nurcan Özcan tarafından teslim alındı. Küçük kızın cansız bedeni işlemlerinin ardından defnedilmek üzere Karaman a gönderildi. Müslüme'nin cenazesi ne zaman nereden kaldırılacak? Anneanne Müslüme Yağal, torununun cenazesini kendisi yıkadı. 

Çeltek Mahallesi'nde bulunan Kazalpa Mezarlığı önüne getirilen minik Müslüme için burada cenaze namazı kılındı. Müslüme'nin tabutu, Türk bayrağı ve çiçeklerle süslendi. Abla Nurcan Özcan, Müslüme'nin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Cenazeye Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ile Müslüme'nin yakınları katıldı.

ANNE VE BABASI CENAZEYE KATILAMADI

Minik Müslüme’nin ölü bulunmasının ardından gözaltına alınan annesi Selvi Yağal ile babası Mehmet Yağal ve bazı akrabaları, jandarma karakolunda ifade işlemleri bitmediği için cenaze törenine katılamadı.