Aktiviteler

...
Şehir Hakkında

Aktiviteler

MERSİN’DE YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

  • Kamp; Başta Silifke Kapızlı mevkii olmak üzere çoğu ilçede özel kamp alanları mevcuttur. Ayrıca Anamur ile Silifke karayolu üzerinde bulunan Pullu Kamp Alanı da beğenilen yerler arasındadır.
  • Tekne Turları; Silifke'nin meşhur Taşucu Mahallesi, tekne turlarının ana kalkış noktasıdır. Genel güzergah Taşucu Limanı'ndan başlayarak Boğsak Koyu'nda sonlanmaktadır. Bu iki bölge arasında Barbaros Koyu, Dana Adası, Tisan Koyu ve Kösrelik Adası ziyaret edilmektedir.
  • Yamaç Paraşütü; Yamaç paraşütü etkinliklerinin en popüler olanı, Mersin’in Yenişehir İlçesi’nde gerçekleştirilmektedir. İlçe merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıktaki Gelincik Tepesi bu aktivite için ideal bir ortam sunmaktadır.
  • Dalış; Silifke'de oldukça popüler aktiviteler arasında dalış da yerini almaktadır. Silifke, iki dalış seçeneği sunmaktadır. İlki tüp ile yapılan scuba diving, ikincisi normal, tüpsüz serbest dalıştır.
  • Rafting; Debisi yüksek nehirlerin vazgeçilmez sporu olan rafting, Mersin'de de tercih edilen su sporları arasında yerini almaktadır. Mersin'in rafting parkurları arasında turistlerin en çok tercih ettiği Göksu Nehri'dir. 90 kilometrelik parkur, kanyonlar ve düzlükler üzerine kuruludur.
  • Jeep Safari; Mersin’e gelindiğinde doyasıya eğlenmek için tercih edilen bir diğer aktivite olan jeep safari, bölgeyi keşfetmek için oldukça ideal bir seçenektir. Mersin ilinin Toros Dağları eteklerine kurulması, şehre doğa ile iç içe olma fırsatı sunmuştur.
  • Trekking; Mersin’in Toros Dağları eteklerine kurulmuş olması, trekking için ideal bir ortam oluşmasına vesile olmuştur. Doğa ile iç içe bir ortamda saatlerce yürüyüş yapmak, ortalama her yürüyüş mesafesinde temel ihtiyaçları karşılayacak küçük olanakları bulmak, bu aktiviteyi daha heyecanlı hale getirebilmektedir.
  • Uçurtma Sörfü; Kiteboard olarak bilinen uçurtma sörfü, ülkemizde son zamanlarda giderek popüler olmaktadır. Mersin’in ise kıyı sahilinde ki hafif rüzgarın elverişli olması, şehirde daha da ön plana çıkmasına olanak sağlamaktadır.