Başkan Yılmaz, gençleri maça götürdü

...
Gündem

Başkan Yılmaz, gençleri maça götürdü

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, İçel İdman Yurdu ile Kırıkkale Büyük Anadolu Spor maçını, 100 genç ile birlikte izledi. Yaşları 12 ile 18 arasında değişen, ilçede faaliyet gösteren amatör futbol kulüplerinin sporcuları olan 100 genç, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz ile birlikte stadyuma giderek, İçel İdmanyurdu'nun, Kırıkkale Büyük Anadolu Spor ile oynadığı maçın heyecanına ortak oldu. Başkan Yılmaz, maç sırasında gençlerle birlikte alkış ve tezahüratlarda bulunarak kentin takımına destek verdi, takımın taraftar grubu olan Kırmızı Şeytanlar ile birlikte heyecanlı bir maç takip edildi. 

Biz İçel İdmanyurdu'na Gönül Bağı ile bağlıyız diyerek başlatılan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Toroslar Belediyesi, 100 genci İçel İdman Yurdu'nun evinde oynadığı maçlarda ağırlayacak. 3. Grupta mücadele eden İçel İdman Yurdunun iç saha maçlarını, Başkan Yılmaz ile birlikte izleme fırsatı bulacak. Amaçlarının, çocuklarda spor kültürünü oluşturmak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek olduğunu belirten Yılmaz, Bu tür projeler gençlerimizin sosyal hayata daha fazla katılmalarına da faydalı olacaktır. İçel İdman Yurduna tesis desteği verdik. Gönlümüzü ortaya koymak ve gençlerimizle takımımıza sahip çıkmak istedik. 

Her maçta gençlerimizle takımımızın yanında olacağız. Amaçlarının, çocuklarda spor kültürünü oluşturmak, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek olduğunu belirten Yılmaz, Bu tür projeler gençlerimizin sosyal hayata daha fazla katılmalarına da faydalı olacaktır. Sadece maçı kazandığında değil, kaybettiğinde de takımımızın yanında olmamız gerekir. Taraftar, takımının yanında olduğunda başarı kaçınılmaz olacaktır ifadelerini kullandı. 

BU TAKIM VE BU KENT, SÜPER LİG E YAKIŞIR 

İçel İdman Yurdu'na desteğin sonuna kadar devam edeceğini ifade eden Başkan Yılmaz; İçel İdmanyurdu'nun en büyük sorunu, tesisleşme ve alt yapıdır. Kentimizin güzide takımına bu konuda daha fazla destek olmak amacıyla kolları sıvadık. İçel İdman Yurduna destek olmak bir gönül işidir. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezimizdeki, yaklaşık 27 bin metrekarelik idari bina ve tesisinin 10 yıl süreyle kiraya verilmesi hususunu meclisimizde oy birliğiyle kabul ettik. Mersinimiz, Süper Lig de bir takımla temsil edilmeyi hak ediyor. Umarım en kısa sürede Süper Lig'e de çıkma başarısı gösteririz. Bu takım ve bu kent, Süper Lig'e yakışır diye konuştu. Gençler de Başkan Yılmaz a teşekkür ederek, hayatları boyunca unutamayacakları güzel bir gün yaşadıklarını söyledi.