Vaka: 27,688

İyileşen: 27,949

Vefat: 231

Vaka: 27,688

İyileşen: 27,949

Vefat: 231

8.6452
10.1463
11.7957

...
Gündem

Saddam'ın eski subayının kızı 12 gündür kayıp

2013 yılına kadar Irak ta Saddam Hüseyin in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood (60) bomba patlamasıyla gazi olduktan sonra emekli oldu.

2013 yılına kadar Irak ta Saddam Hüseyin in ordusunda binbaşı olarak görev yapan Ali Challab Al-Abbood (60) bomba patlamasıyla gazi olduktan sonra emekli oldu. 2017 yılında iki kızı ve emekli öğretmen eşi Leyla Naim Al-Abbood(58) ile birlikte Eskişehir'e taşındı. 

PLATONİK AŞK İDDİASI 

Anadolu Üniversitesi'ni 20 yaşındaki Sally Ali Challab Al-Abbood kazandı. Ailenin iddiasına göre Irak veya Suriye uyruklu Muhammed M. adlı bir kişinin, bir süredir Sally Ali Challab Al-Abbood ile platonik bir ilgisi vardı. 2 Eylül sabahı aile, Muhammed M.'nin aradığını dile getirdi. Sally, arkadaşlarıyla kahve içmeye gideceğini söyleyerek evden çıktı. Aile, 2 Eylül'den beri kızlarından haber alamıyor. Anne Leyla Naim Al-Abbood, kızlarının Muhammed adlı bir kişi tarafından kaçırıldığını iddia etti. Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü ailenin şikayeti üzerine Muhammed M.'yi iki kez ifade vermek üzere karakola çağırdı İfadelerinin ardından Muhammed M. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 

Ekipler çalışmalarına devam ediyor. Anne Leyla Naim Al-Abbood yaşananlarla ilgili şunları söyledi: Sally ailemizden kaçmış olamaz. Kaçmış olsaydı pasaportu, kimliği, parası ve değerli mücevherleri vardı ve onları da yanında götürecekti. Muhammed adında bir kişiden şüpheleniyoruz. 3 hafta önce bizden gelip kızımızı istedi, kızımız istemedi. 2 Eylül sabahı Muhammed adındaki bu kişi aradı, Sally, çok önemli bir işim var, gelip bana yardım eder misin? Son görüldüğü yer ile Muhammed in evi arasındaki mesafe 43 metre idi. Karakolda iki kez ifade verdi ve ikisinde de farklı şeylerden bahsetti. Kızımı öldürmüş olabilir, Tanrı bilir. Kızım öldü mü, kaçırıldı mı veya en kısa sürede yaşıyor mu? Bunları öğrenmek istiyoruz.