'Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapın'

...
Politika

'Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapın'

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partililerle bir araya geldi, belediye başkanlarına 'yoksul mahallelerin sorunlarıyla daha yakından ilgilenin' mesajı verdi. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu açılış ve bir dizi temas için Mersin'deydi. Pozitif ayrımcılık yapacaksanız, yoksul mahallelerden başlayacaksınız Çocuklarımıza iyi bir eğitim vermeliyiz diyen Kılıçdaroğlu, CHP'li belediye başkanlarının bu konuda ellerinden çabayı gösterdiklerini söyledi. 

Bütün belediye başkanlarına yerel seçimlerden önce, Makamınıza oturduğunuz andan itibaren kentin tümünü kucaklayacaksınız. Şu mahalle bana oy vermedi, şu sokaktan yeteri kadar oy almadım. Sakın böyle bir şeye girmeyin. Yine söyledim, Eğer bir yere pozitif ayrımcılık yapacaksanız, yönettiğiniz beldenin yoksul mahallelerinden başlayacaksınız. 

"Kentin estetiği doğası ile uyumlu olmalı" Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu, kent mimarisi ile ilgili tavsiyelerde bulundu. Kente uzaktan baktığınız zaman keyif almalısınız diye konuştu. Bir bina çok yüksek, bir bina çok düşük olmamalı. Estetiği kentin, doğası, kentin tarihiyle uyumlu olmalı. Kılıçdaroğlu, Mersin'de nakliyecilerle de bir araya geldi.